سیستم خنک کننده InRow

سیستم خنک کننده InRow

سیستم خنک کننده InRow، جهت سرمایش دیتاسنتر و خنک کاری سرور روم های با ظرفیت بالا بکار گرفته میشود. خنک کننده InRow در میان رک های اتاق سرور قرار میگیرد و دارای ظرفیت برودتی بسیار بالا در مقایسه با سایر سیستم های تهویه مرکز داده می باشد. این سیستم خنک کننده در واقع جایگزین روش  قدیمی In Room و سرمایش از کف در مراکز داده، شده است.

انواع سیستم خنک کننده InRow

این سیستم های خنک کننده در دونوع آبی و گازی موجود می باشند و در واقع نوع آبی آن را  به سختی در در دیتا سنتر هایی که دارای شیلد الکترومغناطیس هستند استفاده کرد .

سیستم خنک کننده InRow آبی

در نوع آبی سیستم های خنک کننده in row، آب در چیلر سرد می‌شود و بعد از خروج از چیلر دمای آب به حدود 10 درجه میرسد. برای گردش این آب سرد در کویل‌های آبی تجهیزات خنک کننده In Row به وسیله پمپ ها وارد اتاق سرور می‌شود. هنگامی که هوای گرم درون اتاق سرور از روی این کویل‌ها رد می‌شود کاملا خنک میشود و به سمت سرور ها فرستاده می‌شود تا تجهیزات IT را خنک کند. آبی که توسط دمای بالای دیتاسنتر گرم شده است نیز توسط چرخه ی آبی دیتاسنتر به سمت چیلر های مراکز داده میرود و دوباره توسط آنها خنک میشود و این چرخه ادامه پیدا میکند.

سیستم خنک کننده InRow گازی

نوع گازی سیستم خنک کننده اینرو معمولا در دیتاسنتر و مراکز داده با ظرفیت پایین مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم های خنک کننده in row گازی قابلیت تنظیم دمای ۱۸ الی ۳۰ درجه سانتیگراد جهت خنک سازی سرورها را دارا اند.

سیستم خنک کننده InRow  دارای استهلاک بسیار پایین میباشد و شما خیلی راحت میتونید به این سیستم اعتماد کنید و اگر به صورت صحیح  از آن ها نگهداری شود ، می توانند تا سالهای بسیار طولانی، سرمایش مرکز داده را تامین نمایند. خنک کننده InRow دارای قابلیت مانیتورینگ و کنترل از راه دور را نیز دارا است و همچنین تمام قطعات سیستم سرمایشی InRow قابل تعویض می‌باشند.

هر کدام از سیستم ها  از یک کندانسور  تغذیه می شوند و در بین رک ها قرار می گیرند و با هدایت هوای سرد به جلو، باعث تعدیل دمای هوای رک های ردیف مقابل می شوند. سیستم InRow  سرمای تولید شده را به جلو و داخل راهروی سرد هدایت می کند.

دما و رطوبت استاندارد دیتاسنتر

طبق استاندارد BICSI کمترین دما برای فضای اتاق سرور 18 درجه سانتیگراد، بالاترین دما 27 درجه سانتیگراد، کمترین رطوبت 30 درصد و بالاترین درصد رطوبت 60 درصد می باشد.

سرویس و نگهداری سیستم های خنک کننده inrow نیاز به تخصص کافی افراد، داشتن قطعات یدکی اورجینال و نرم افزار های مربوطه دارد و انتخاب یک تیم حرفه ای جهت انجام امور فوق، عملکرد صحیح و امنیت دیتاسنتر را تضمین خواهد کرد.