مطالب فنی

مزایا و کاربرد کف کاذب اتاق سرور

مزایا و کاربرد کف کاذب اتاق سرور

سیستم کف کاذب اتاق سرور، یکی از مهم ترین قسمت‌های مراکز داده است. کف کاذب مانند سقف کاذب، یک سازه جداگانه است که در محل مورد نظر نصب شده و کاربرد فراوانی دارد. این سازه با نصب بر روی کف زمین، باعث مرتفع شدن کف شده و محیط را برای عبور کابل‌های تاسیساتی آماده می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با این که منظور از کف‌‌های کاذب چیست و چه مزایایی دارد را در اختیارتان قرار دهیم.

سیستم نظارت و مانیتورینگ مرکز داده

سیستم نظارت و مانیتورینگ مرکز داده

هر دیتا سنتر؛ به یک سیستم نظارت و مانیتورینگ مرکز داده نیاز دارد. این موضوع حتی برای مراکزی که دارای زیر ساخت‌های فنی مجهزی هستند هم مصداق دارد و باید فاکتور‌های دیگری هم چون گرما یا رطوبت را نیز در نظر بگیرند. اگر زیر ساخت دارای قیمت بالایی باشد، امکان دارد دچار خرابی شود، در نتیجه هزینه‌های زیادی تلف می‌شود.

انواع سیستم‌‌های خنک کننده مرکز داده و نحوه کار آنها

انواع سیستم‌‌های خنک کننده مرکز داده و نحوه کار آنها

گرما و سرمای شدید از جمله عواملی هستند که موجب کاهش عملکرد و راندمان بالای تجهیزات در مرکز داده می‌شوند. با توجه به اینکه مرکز داده وظیفه نظارت و مدیریت محیط را بر عهده دارد، بنابراین برای جلوگیری از کاهش راندمان تجهیزات در اثر گرما و سرمای شدید باید از سیستم‌های مجهز و فناوری‌های خنک کننده مرکز داده استفاده شود.

استانداردهای مراکز داده یا TIER

استانداردهای مراکز داده یا TIER

منظور از استانداردهای مراکز داده این است که وقتی شما قرار است یک دیتا سنتر یا همان مرکز داده را تأسیس کنید باید تمام قوانین و استانداردهای موجود را رعایت کنید تا یک مرکز اصولی و استاندارد داشته باشید که بتوانید تمام اطلاعات خود را در آن ذخیره کنید. مرکز داده یا دیتا سنتر: اتاقی است که در آن مجموعه‌ای از کامپیوترهای به هم متصل شده را نگهداری می‌کنند تا اطلاعات خود را روی آن‌ها ذخیره و نگهداری کنند. این مراکز بسیار مهم و با ارزش هستند.

کف کاذب فن دار

کف کاذب فن دار

کف کاذب فن دار با توجه به کارآیی بالایی که دارد اغلب در محل های به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد. اتاق سرور و کنترل روم ها از جمله مکان هایی هستند که افزایش دما در این مکان ها یکی از عوامل خطرناک برای آنها به حساب می آید بنابراین برای اینکه عملکرد بی نقص و کاملی داشته باشند به تجهیزات ویژه ای همچون کف کاب فن دار نیاز دارند. به طور کلی می توان کف کاذب را برای مکان های تعریف کرد که دارای دمای 18 درجه سانتی گراد هستند.

ویژگی های تجهیزات مخصوص دیتاسنترها

ویژگی های تجهیزات مخصوص دیتاسنترها

با توجه به حجم گسترده ای از داده ها توسط شرکت ها، اشخاص و سازمان ها حتی با استفاده از ابزارهای مدرن دیجیتالی نیز مدیریت و ذخیره کردن این همه داده از سوی این مراکز کاری سخت و بسیار پیچیده است از این رو مراکز داده به عنوان یک مرکز ایمن و بزرگ و قابل اعتماد برای ذخیره و نگهداری داده گزینه مناسبی است.

دمای استاندارد اتاق سرور

دمای استاندارد اتاق سرور

همه ما برای حفظ حریم شخصی خودمان خیلی محتاط عمل می کنیم. بحث ما در پیرامون اتاق سرور می باشد. اتاقی که داده ها و سایر اطلاعات  شما را در خود جای می دهند که با سهولت از هر ایستگاه کاری متصل، به اتاق سرور به دادها و اطلاعات مربوط به آن می توانید دسترسی پیدا کنید. مهم ترین کار در اتاق سرورها متعادل نگه داشتن دما و رطوبت مناسب می باشد. ما در این مقاله سعی داریم مطالبی بیاوریم که به سوالات شما پاسخ داده شود و سطح آگاهی شما را در این مجموعه بالا ببرد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شود. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی تاثیر افزایش رطوبت در اتاق های سرور

بررسی تاثیر افزایش رطوبت در اتاق های سرور

دما یک عامل محیطی حیاتی برای نظارت بدون توجه به نوع سازمان یا صنعت است در واقع  دمای اتاق سرور باید در سطوح معینی باقی بماند تا زمان کارکرد سرور و تجهیزات را تضمین کند. سیستم های تهویه مطبوع، جریان هوا و سیستم های داخلی که به درستی نگهداری می شوند باید به راحتی به حفظ مرکز داده شما در اطراف سطح توصیه شده کمک کنند. 

بررسی تاثیر افزایش دما در اتاق های سرور

بررسی تاثیر افزایش دما در اتاق های سرور

اتاق سرور همانند مرکز یک سازمان و یا شرکت است که در آن اطلاعات و داده ها ذخیره می شود و برای سرویس دهی و خدمت رسانی به کارکنان و یا مشتریان پردازش  می ‌شوند ،این پردازش ها و ذخیره سازی ها در سیستم های کامپیوتری و ارتباطی پیشرفته ای  انجام می شود و برای پردازش و روی اطلاعات به شرایط محیطی کاملاً استاندارد نیازمند است .

جدول کد کمپرسور کوپلند

جدول کد کمپرسور کوپلند

جهت مشاهده جدول کد کمپرسور کوپلند .