مطالب فنی

بررسی تاثیر افزایش رطوبت در اتاق های سرور

بررسی تاثیر افزایش رطوبت در اتاق های سرور

دما یک عامل محیطی حیاتی برای نظارت بدون توجه به نوع سازمان یا صنعت است در واقع  دمای اتاق سرور باید در سطوح معینی باقی بماند تا زمان کارکرد سرور و تجهیزات را تضمین کند. سیستم های تهویه مطبوع، جریان هوا و سیستم های داخلی که به درستی نگهداری می شوند باید به راحتی به حفظ مرکز داده شما در اطراف سطح توصیه شده کمک کنند. 

بررسی تاثیر افزایش دما در اتاق های سرور

بررسی تاثیر افزایش دما در اتاق های سرور

اتاق سرور همانند مرکز یک سازمان و یا شرکت است که در آن اطلاعات و داده ها ذخیره می شود و برای سرویس دهی و خدمت رسانی به کارکنان و یا مشتریان پردازش  می ‌شوند ،این پردازش ها و ذخیره سازی ها در سیستم های کامپیوتری و ارتباطی پیشرفته ای  انجام می شود و برای پردازش و روی اطلاعات به شرایط محیطی کاملاً استاندارد نیازمند است .

جدول کد کمپرسور کوپلند

جدول کد کمپرسور کوپلند

جهت مشاهده جدول کد کمپرسور کوپلند .

 

 

رطوبت سازی با روش التراسونیک

رطوبت سازی با روش التراسونیک

فناوری اولتراسوند  یعنی یک اسیلاتور یا مبدل فرکانس که ولتاژ دی سی را به یک فرکانس تبدیل میکند.

این مبدل فرکانسی در رنج 1.7 مگا هرتز تولید میکند.این فرکانس به یک قطعه  الکترونیکی به اسم پیزو الکتریک منتقل میکند

هیتر کمپرسور برودتی

هیترکمپرسور برودتی

در کمپرسورهای برودتی می بایست قطعات مکانیکی که باعث ایجاد تراکم میگردند روغن کاری گردد. روغن کاری باعث روان کار کردن کمپرسور برودتی و عدم ایجاد اصطکاک بین قطعات آن میگردد. در کمپرسورهای برودتی روغن ها بر  هر پایه ای که باشند جاذب مبرد میباشند.به عبارت ساده تر مبرد در فاز مایع در روغن کمپرسور حل میگردد.

چرا از دستگاههای خنک کننده مخصوص مراکز داده به جای کولر گازی باید استفاده کنیم؟

چرا از دستگاههای خنک کننده مخصوص مراکز داده به جای کولر گازی باید استفاده کنیم

در این مقاله به چرایی استفاده از  دستگاههای مخصوص خنک کنندگی مراکز داده به جای کولر گازی  میپیردازیم. در یک جمله میتوان گفت که کولر گازی صرفاً جهت خنک کردن فضا در فصل تابستان میباشد.در صورت استفاده از آن در مراکز داده مشکلات زیادی پدیدار میگردد.

آثار مخرب برگشت مبرد و جلوگیری از آن

آثار مخرب برگشت مبرد و جلوگیری از آن

ماده مبرد یکی از بخش های اصلی سیستم تهویه هوا به حساب می آید که از وظیفه اصلی آن می توان به حذب گرما و انتقال آن به سایر محیط اشاره کرد. این ماده مبرد در سیکل با تغییر حالت خود از مایع به گاز و مجددا از گاز به مایع موجب خنک شدن هوای محیط می شود. ماده مبرد در انواع سیستم های تهویه هوا به کار می روند. یکی از مهمترین عیب های این ماده مبرد در سیستم تهویه هوا، تاثیر مخرب آن بر روی محیط زیست است. ما در این مقاله به بررسی آثار مخرب برگشت مبرد و راه های جلوگیری از آن می پردازیم. پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

سنسور های دما در اتاق سرور

سنسور های دما در اتاق سرور

به طور کلی اتاق سرور یا دیتا سنتر به فضایی گفته می شود که با هدف حفظ و نگهداری روتر ها، سرور ها، سوییچ ها و ... ساخته می شود تا برای عملکرد سرور ها شرایط محیطی و فیزیکی استانداردی را فراهم کند. یکی از مکان هایی که باید شرایط محیطی در آن ها کنترل شده و تغییرات هر عامل به دقت ثبت و برای پیگیری های لازم ذخیره شود، اتاق های سرور یا سرور روم ها هستند. میزان دما و رطوبت همیشه باید در بازه مجاز قرار بگیرد و به هیچ عنوان از میزان استاندارد آن خارج نشود.

اهمیت وکیوم کردن در سیستم های برودتی

اهمیت وکیوم کردن در سیستم های برودتی

هر دستگاهی که به هر نحوی به وسیله کمپرسور ایجاد برودت میکند نیاز هست که حتماَ وکیوم گردد. به وسیله وکیوم کردن هوا و رطوبت از از داخل سیستم تخلیه می گردد.

در صورت داشتن کمی هوا و رطوبت داخل مدار ، سیستم در دراز مدت آسیب جدی خواهد دید.

بهترین سیستم تهویه مراکز پردازش داده

بهترین سیستم تهویه مراکز پردازش داده

مراکز پردازش داده دارای تجهیزات کامپیوتری گسترده ای برای پردازش داده هستند در زمان استفاده، این تجهیزات کامپیوتری تولید حرارت و گرما می کنند از طرفی نسبت به هر گونه گرد و غبار و رطوبت نیز بسیار حساس هستند. با توجه به این امر باید این مراکز از شرایط محیطی مساعدی برخوردار باشند تا عملکرد صحیحی داشته باشند به کار بردن بهترین سیستم تهویه هوا در این مراکز اهمیت بالایی دارد ما در این قسمت از مقاله به بررسی بهترین سیستم تهویه مراکز پردازش داده خواهیم پرداخت به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید.